تبلیغات
جغتای شهر من - درایت
جغتای شهر من

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 23 آذر 1389
چند روز پیش بود که در یکی از جراید خبری با این عنوان (دستگیری عاملان انتشار بلوتوث شیطانی در جغتای) نظرم را جلب کرد.هرچند دستگیری و مجازات چنین افرادی که ناموس ، غیرت، شرف و آبروی یک ملت را نشانه و بذر فساد را می پراکنند جای بسی شعف است و می بایست از تمام عوامل انتظامی و امنیتی تشکر کرد  که جامعه اسلامی را از لوس وجود چنین افرادی پاک کرده  و امنیت و آسایش را سبب می شوند.
ولی آنچه تاسف حقیر را برانگیخت انعکاس چنین مواردی در حجم وسیع در جامعه و آسیب آن به فرهنگ یک ملت بود. شاید برای همین امر است که اسلام برای انتشار چنین اخباری و حتی صدور احکام قضایی آن شرایط بسیاری را ذکر کرده است.
امروز انتشار چنین اخباری برای شهری کوچک همانند جغتای سمی است مهلک، چرا که با انتشار آن در بسیاری از خبرگزاری موضوع رسانه ای شده و از کاه- کوه ساخته می شود و یک شب همه عقبه فرهنگ اسلامی ایرانی یک ملت به باد می رود.
برای روشن شدن مطلب کافی شما عین این مطلب ( بلوتوث شیطانی+جغتای) را در فضای مجازی جستجو کنید تا عمق فاجعه را دریابید. (612 رکورد تا این لحظه).
هیچ کس به زشتی عمل انجام شده شکی ندارد ولی بهتر نبود عاملان آن در مراجع قضایی محاکمه و به اشد مجازات محکوم و حکمشان هم در کمترین زمان ممکن ا جرا می شد بدون اینکه موضوع رسانه ای شود. امروز انتشار مطالبی از این دست دیگر آبرو و حثیت یک شخص نیست بلکه آبرو و حثیت یک شهر و شاید یک ملت باشد.
نمونه بارزش اش: پرونده خانم سکینه آشتیانی است که بار سیاسی و قضایی بسیار سنگینی را به کشور تحمیل کرده و می کند . آیا نمی شد این خانم محاکمه و حمکش اجرا شود. حتی در انظار عمومی بدون رسانه ای کردن آن با کمترین هزینه سیاسی ، قضایی و فرهنگی .
به نظر حقیر می شود اگر کمی صبر و تحمل داشته و تمام جوانب امری را بسنجیم.و فقط به فکر پرکردن صفحات جراید و وب سایت ها نباشیم.


طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط سیدعباس حسینی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
ویدئوهای شما
ارسال خبرنامه