تبلیغات
جغتای شهر من - جغتای ترمز کشید
جغتای شهر من

مرتبه
تاریخ : شنبه 29 آبان 1389

 یادم می آید سالهای 77-76 زمانی که شایعاتی مبنی بر ارتقای جغتای به شهرستان قوت گرفت بسیاری از اهالی روستاهای اطراف راهی شهر ما شدند .تجارت و کسب و کار در شهر رونق گرفت، طی یک سال تعداد مغازهای شهر از رشد تصاعدی برخوردار شد ولی پس از گذشت یکی دوسالی همه فهمیدند که شایعات بنیان درستی نداشته و فقط در حد حرف است. نتیجه امر: مهاجرت بسیاری از شهروندان از جغتای. خب این فرصتی بود که به درستی مدیریت نشد و برای یک دهه ترمز رشد جغتای کشیده شد.

  دقیقا این سناریو امسال به نحو شدیدتر اجرا شد. پس از ارتقا، شهر ما دوباره بر ارابه رشد سوار و با اطمینان بیشتر راه پیشرفت را هدف قرار داد. ولی صد حیف هنوز طعم این ارتقا به کام مردم شیرین نشده بود که مانند سنوات گذشته تفرقه بالای جان شد و همه تیشه به دست برجان هم افتادند. شهرداری انتخاب و فرمانداری تعویض شد.

خیلی ها از انتخاب شهردار جدید با توجه به سابقه ایشان خوشحال شدند .ولی بودند کسانیکه این امر را به نفع جغتای نمی دانستند. چندی نگذشته داد همه درآمد که شهردار چنین است و چنان. جناب شهردار به نام قانون، ترمز ساخت و ساز را کشید.

این ترمز کشیدن همان و برگشت جغتای به عقب همان.

دیگر شنیدن صدای دستگاههای جوشکاری که زمانی همشهریان را عاصی کرده بود هم اکنون تبدیل به آرزویی تحقق نیافتنی شده است.

ده ها ساختمان و مغازه پلمپ شده (که به نظر بنده نوع پلمپ این اماکن غیر قانونی است)کارگران و استادکارانی بیکار به یاد  روزگاران نه چندان خوش گذشته، صاحبان مشاغل ساختمانی مگس کش به دست(البته در زمستان مگس هم نیست).......
طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط سیدعباس حسینی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
ویدئوهای شما
ارسال خبرنامه