تبلیغات
جغتای شهر من - حذف کنکور
جغتای شهر من

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 2 تیر 1390
اتفاقی عجیب که مردم را وادار به واکنش کرد؛ حذف حوزه امتحانی کنکور جغتای در فاصله 15 روز تا آزمون

جغتای- حسینی : در پی حذف حوزه امتحانی کنکور در جغتای، تعدادی از دانش آموزان و اولیا در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند. در این تجمع که روز دوشنبه و در ساعت یازده صبح صورت گرفت، اعتراض کنندگان از فرماندار جغتای خواستار پیگیری این موضوع شدند.
عرفانی که خود یک فرهنگی است، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در حالی که کمتر از 10 روز به زمان برگزاری کنکور سراسری باقی مانده است، مطلع شدیم حوزه برگزاری کنکور سراسری از این شهرستان حذف شده و به شهرستان جوین تغییر یافته است این در حالی است که در زمان ثبت نام در دفترچه راهنما، جغتای به عنوان محل برگزاری آزمون سراسری ذکر شده بود و اکنون با این تغییر حوزه امتحانی، بیش از 1500 داوطلب که از شهرها و روستای دیگر شهرستانهای همجوار جغتای را به عنوان محل امتحان خود مشخص کرده اند، بلاتکلیف و سرگردان می شوند.

چرا حالا

وی با عنوان کردن اینکه از شهرهای همجوار سبزوار و اسفراین داوطلبانی جغتای را برای حوزه امتحانی خود انتخاب کرده اند، گفت: معلوم نیست به چه دلیلی این تغییر صورت گرفته است. این در صورتی است که از سال 83 آزمون سراسری در این شهرستان برگزار می شود.
یکی دیگر از اولیای دانش آموزان به وجود دو دانشگاه در جغتای اشاره کرد و گفت: اگر قرار بود مسؤولان چنین تصمیمهایی بگیرند، بهتر بود از قبل این تصمیم را می گرفتند، نه اینکه 2 هفته مانده به برگزاری کنکور، چنین تصمیم غیرکارشناسی بگیرند که موجب سرگردانی و اضطراب داوطلبان شود.
خانم جغتایی، داوطلب کنکور، هم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: چرا باید در حالی که کمتر از ده روز مانده به این امتحان سرنوشت ساز، چنین تصمیمی گرفته شود. اگر قرار بود محل حوزه امتحانی تغییر می یافت، باید همان موقع ثبت نام به ما اطلاع می دادند تا خودمان حوزه امتحانی را انتخاب می کردیم، نه اینکه به اجبار باید به شهرستان همجوار که فاقد هر گونه امکانات رفاهی و آموزشی است، برویم.
مجید دستورانی داوطلب دیگر نیز گفت: از وقتی که مطلع شدم حوزه امتحانی از جغتای به جوین انتقال یافته، و بر خلاف میل خودمان باید به جوین برویم، شوکه شدم و درست زمانی که به آرامش روحی و روانی نیاز داریم، این اتفاقها رخ می دهد.

اظهارات فرماندار

فرماندار جغتای در جمع تجمع کنندگان گفت: دیروز خبر تغییر حوزه برگزاری کنکور سراسری در 8 حوزه استان به ما رسیده و به دلایلی که برای ما هم معلوم نیست، این هشت حوزه را در شهرستانهای دیگر ادغام کرده اند.
هنرور اضافه کرد: ما از دیروز پیگیر این مسأله هستیم و در تماسی که با نمایندگان مجلس و مسؤولان مربوط داشتیم، به ما اطمینان دادند محل حوزه کنکور سراسری در این شهرستان همچون سالهای گذشته به قوت خود باقی می ماند.
او به قدمت برگزاری کنکور و تعداد داوطلبان اشاره کرد و گفت: تعداد زیادی از داوطلبان هنگام ثبت نام، این شهرستان را به عنوان حوزه امتحانی در موقع ثبت نام انتخاب کرده اند و این حق آنها و خانواده شان است که محل برگزاری آزمون سراسری در همین شهرستان پابرجا بماند.
شم آبادی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان جغتای هم در گفتگوی تلفنی با خبرنگار ما گفت: ما هم به محض اطلاع از این امر، اقدام به پیگیری کردیم و با بسیاری از مسؤولان تماس گرفته و عواقب این اقدام را گوشزد کردیم.
وی این اقدام را غیرکارشناسی عنوان کرد و گفت: تا به نتیجه رسیدن اقدامهایمان از هیچ کاری دریغ نخواهیم کرد.
وی ابراز امیدواری کرد کسانی که این تصمیم را گرفته اند، از تصمیم خود صرف نظر کنند.لازم به یادآوری است، تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری در جغتای، بیشتر از شهرستان جوین است.طبقه بندی: سیاسی، 
ارسال توسط سیدعباس حسینی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
ویدئوهای شما
ارسال خبرنامه